نمایش فایل@دانلود پاورپوینت بناهای تاریخی استان کرمان@

دانلود پاورپوینت بناهای تاریخی استان کرمان|40278555|rtb34008003|استان کرمان,بناهای تاریخی استان کرمان,قلعه دختر,مسجد ملک,یخدان مویدی,باغ شاهزاده ماهان
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت بناهای تاریخی استان کرمان را مشاهده می نمایید.

استان کرمان پهناورترین استان ایران است که در جنوب خاوری ایران واقع شده و از لحاظ تاریخی، سابقه سکونت در این ناحیه به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد.

گنجینه های فرهنگی، تاریخی و معماری ارزشمندی در گذر زمان دراین استان پدید آمده كه نمایان گر روند تاریخی و حیات اقتصادی ـ اجتماعی این منطقه است. تنها شهر خشتی جهان (ارگ بم) متعلق به هزاره های پیش از میلاد به این خطه تعلق دارد و بازار بسیار زیبای شهر کرمان به همراه ده ها اثر باستانی، طبیعی و معماری در این دیار وجود دارد که همواره گردشگران را مجذوب خود نموده و جلوه های جهانگردی این منطقه را به نمایش می گذارند.

ارگ بم

ارگ بم ، بزرگترین شهر خشتی جهان بوده که قدمتی بیش از 2200 سال بر آن متصور است . این بنا در شمال شرقی بم بر فراز تپه ای آذرین قرار گرفته است و از چهار قسمت ، 38 برج دیده بانی ، یک خندق و بارویی عظیم تشکیل شده بود. مساخت ارگ در حدود 20 هکتار است.

و در ادامه داریم:

قلعه دختر

مسجد ملک

یخدان مؤیدی

باغ شاهزادهٔ ماهانآرامگاه مشتاق علیشاهحمام گنجعلی خان

فایل پاورپوینت 20 اسلاید


مطالب دیگر:
🔑تحقیق آمريكا و بحران اقتصادي ايران در دوره نخست‌ وزيري دكتر مصدق🔑تحقیق انسان‌ شناسي از نگاه ابن سینا🔑پاورپوینت روش ارزيابي متوازن🔑پاورپوینت نانوتکنولوژی در طب🔑پاورپوینت كشور استراليا🔑پاورپوینت فیزیک پایه🔑پاورپوینت فیبوناچی🔑پاورپوینت كيفيت آب و استانداردهاي آب شرب (ويژگي هاي فيزيكي و شيميايي آب آشاميدني)🔑پاورپوینت فرهنگ و جامعه🔑تحقیق در مورد انقلاب صنعتی🔑تحقیق اقدامات امیرکبیر🔑پاورپوینت فراکتال ها🔑تحقیق اقدامات اميركبير براي جلوگيري از شيوع وبا🔑تحقیق آشنايي با رجال عصر پهلوي🔑تحقیق آشنایی با آداب و رسوم کردهای ایران🔑پاورپوینت گاز مونوكسيد كربن🔑تحقیق زندگی نامه اشرف پهلوی🔑پاورپوینت عارضه سر به جلو (حركات اصلاحي و درماني)🔑تحقیق اسناد تاریخی🔑پاورپوینت طراحی صنعت غذایی🔑تحقیق اروپا در قرون وسطی🔑تحقیق استعمار فرانو و خاورميانه🔑تحقیق زندگی نامه اسدالله علم🔑تحقیق آپاداناي شوش🔑تحقیق زندگی نامه ابوذر غفاری